Uzman Psikolog Tuğba Yağan, Lisans eğitimini İstanbul Ticaret Üniversitesinde iyi bir dereceyle tamamlamıştır. Bu süreç itibariyle, çeşitli hastane ve tıp merkezlerinin klinik alanlarında aktif olarak çalışmıştır. Yüksek Lisans eğitimini Maltepe Üniversitesinde gelişim psikolojisi üzerine yapmış olan Psikoterepist Tuğba YAĞAN, sağlık kuruluşlarında psikolojinin tıbbi uygulamalarında yetkinlik belgesine sahiptir. Bilgi Üniversitesinde ‘Çift ve Aile Terapisi’ üzerine uzmanlık almıştır. Çift Aile Terapileri Derneği (ÇATED) üyesidir. Ayrıca uzmanlık eğitimi süresince çok sayıda profesörden süpervizyon ve eğitim almıştır. Aynı zamanda Memorial Hastanesinde klinik çalışmalarına devam etmektedir. Halen Çocuk Odaklı Aile Terapisi, Transaksiyonel Analiz ve Stratejik Çift ve Aile Terapisi alanlarında süpervizyon çalışmalarını da sürdürmektedir. Türk Psikologlar Derneği üyesi olup; bağımlılık eğitimi ve bilişsel-davranışçı terapi 1-2 eğitimlerini almıştır.

Anne-Baba Okulu, Güvenli Davranış ve Atılganlık Becerileri, Sınav Kaygısı, Öfke ve Kontrolü, Etkili İletişim Becerileri vb. alanlarda eğitim seminerleri vermiş olup, çocuk, ergen, yetişkin ve ailelerle birlikte çalışarak çalışmalar yürütmüştür.

Bireysel ve yetişkinlerde, Bilişsel-Davranışçı (CBT), aileler ile çalışırken Sistemik Aile Terapisi yaklaşımıyla çalışmaktadır.

Çiftler ile İlişki terapisi sürecinde ‘İletişim Sorunları’, ‘Uyum Sorunları’, ‘Kıskançlık’, Cinsel Problemler’, ‘Vajinismus’, ‘Aldatma’ ve ‘Boşanma’ gibi konularda çalışmaktadır. Çift Terapisinde özellikle Stratejik Çift Terapisi, Deneyimsel Bakış ve İmago Çift Terapisinden faydalanmaktadır.

Ruhsal Travma ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu alanında etkin olarak kullanılan EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) (Çift Yönlü Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) terapisinfr uygulayıcı olup, çocukluk dönemi travmatik yaşam olayları, boşanma, kabul edilemeyen ayrılık, kayıp ve yas, panik bozukluk, Uçak Korkusu, OKB ve özgül fobilerde EMDR tekniğini çalışmalarında etkin olarak kullanmaktadır.

Zayıflama Tedavisinde Psikolojik Müdahaleler eğitimi almış olup, psikodiyet, sağlıklı beslenme, beden kabukü, yeme bozuklukları ve beden imajı bozuklukları alanında da Bilişsel-Davranışçı Terapi (CBT) Yaklaşımıyla çalışmaktadır.
Filial Oyun Terapisi dahil edildiğinde de Ebeveyn Tutumları üzerine çalışmaktadır. Aynı zamanda çocuk ve ergenler ile, Çözüm Odaklı Terapi Tekniği yaklaşımıyla da yıllardır çalışmalarını sürdürmektedir.

Psikolojik değerlendirme alanında; MMPI, WİSC-R, CAT, bender Gestalt, Gesell Gelişim Figürleri ve Frostig Görsel Algı Testlerini uygulayabilen Uzm. Psikolog Tuğba Yağan, aynı zamanda; DEHB, Depresyon, Kaygı Bozuklukları, Duygudurum Bozuklukları, OKB, Güvenli Davranış, Fobiler, Stres ile Başetme gibi konularda da terapilerini sürdürmektedir.

Kansersiz Yaşam Derneği’nde gönüllü çalışmalar ve organizasyonlar yapmakta olup aynı zamanda derneğin Bilim Kurulu Üyesidir.

Paylaş