Lisans eğitimini 1987 yılında tamamladı. Aynı yıl Adalet Bakanlığına atanarak Mahkemelerde göreve başlayan ilk psikolog olarak çalışmaya başladı. 2007’de’de Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışan psikolog, pedagog ve sosyal hizmet uzmanlarının derneği Adalet Sistemi Uzmanları Derneği (ASUD) kurdu.

16 yıl Çocuk Mahkemesinde çalışmış olup, 15 yıldan buyana Aile Mahkemesinde çalışmaktadır. Bu süreçte kırılgan gruplarla, özellikle suç, şiddet ve cinsel istismar mağdurlarıyla deneyim kazanırken süregelen mesleki gelişim sürecinde; iletişim becerileri, ilişki problemleri, çatışma çözme becerileri, özellikle arabuluculuk, boşanma, velayet, aile ve çift terapisi konusunda deneyim kazandı.

Pek çok eğitim, konferans, seminer, danışmanlık vermiş olup, Adalet Bakanlığı ve İstanbul Barosu eğiticisi, Türkiye Sokak Çocukları Vakfı Başkan Yardımcısıdır.

EFTA (The European Family Association) a üye İlişki Psikoterapileri Enstitüsü'nde Aile ve Çift Psikoterapisi eğitimini tamamlamış olup, aynı zamanda İlişki Psikoterapileri Enstitüsü'nde eğitmendir.

Paylaş