1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü'nden mezun oldu. 1999 yılının Ekim ayında Psikolog Yazar Doğan Cüceloğlu'nun İnsan İnsana Eğitim ve Danışmanlık şirketinde çalışmaya başladı. Şubat 2000 - Mart 2016 arasında Doğan Cüceloğlu'nun asistanı olarak çalıştı; onbir kitabına ve internet sitesine katkıda bulundu.

 

Ayrıca, Yüksek Öğrenimde  Rehberliği Tanıtma ve Rehber Yetiştirme (YÖRET) Vakfı'nda 2004-2005 ve 2017-2018 Eğitim-Öğretim yıllarında Proje Koordinatörü olarak çalıştı. Vakfın hem basılı yayınlarına hem internet sitesine yazar ve editör olarak katkıda bulunup vakfı çeşitli ulusal toplantılarda temsil etti. Görevi sırasında üniversite öğrencileriyle ve göçmen annelerle grup çalışmaları yapmasının yanı sıra, vakıf adına grup çalışmaları yapan diğer grup liderlerinin çalışmalarını koordine etti, çalışmaların sonuçlarını değerlendirdi ve raporladı.

 

Lisans mezuniyeti sonrasında, çeşitli kişilerden ve kurumlardan çok sayıda eğitim aldı. Bunlardan en uzun süreli olanları, 1999-2002 yılları arasında Dr. Nuşin Sarımurat Baydemir’den aldığı Aile Terapisi Eğitimi ve 2000-2006 yılları arasında Doç. Dr. Ali Nahit Babaoğlu’ndan aldığı bir grup psikoterapisi yöntemi olan Psikodrama eğitimidir.

 

Daha sonra ise, 2016 yılı Eylül ayında başladığı İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji (Çift-Aile Terapisi Alt Dalı) Yüksek Lisans Programı’nı “Ayrışma-Bireyleşme, Bireycilik-Toplulukçuluk, Evlilik Beklentileri ve Evlilik Tutumları Arasındaki İlişki” konulu teziyle tamamlayarak uzmanlığını aldı.

 

2010 yılında Dr. John Gottman ve Dr. Julie Schwartz Gottman’dan Gottman Çift Terapisi’nin 1. Düzey eğitimini de almıştır.

 

Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şubesi tarafından 2006 yılında basılan Aile Terapisi Terimleri Sözlüğü'nün yazarlarından biridir.

 

Bireylerle, çiftlerle, ailelerle ve gruplarla çalışmaktadır.

 

Paylaş