Psikolog – Sertifikalı Çift ve Aile Terapisti

1974 de Kadıköy Maarif Kolejini
1978 de Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirdi.
1979 da Pedagojik Formasyon Eğitimini tamamladı.
1988 – 2004 yılları arasında kendi kurduğu Eti Çocuk Evi evinde, 1997-2001 yıllarında yine yönetici ortak olarak Pembe Panter Çocuk evinde  çalıştı.
Bu süreçte aile içi ilişkilerin çocuklar üzerindeki etkisini yoğun bir biçimde gözlemleyerek aile terapisti olmaya karar verdi ve mesleki eğitimlerini bu konuda yoğunlaştırdı.
BAKIŞ Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi  ile İsrail NORD COPE CENTER in ortaklaşa düzenledikleri Temel ve İleri Aile Terapisi, 
Boşanma Arabuluculuğu, 
Prof Hürol Fışıloğlundan (ODTÜ- SEM )Temel Aile Terapisi, 
Prof Mehmet Sungurdan Bilişsel Davranışçı Terapi
Hedi-Yumi Schleifer den IMAGO Çift Terapisi 
Dr. William Hiebert ten  Süpervizyonun Süpervizyonu eğitimini aldı.
PACT Çift Terapisine Psikobiyolojik Yaklaşım Eğitimini de teorinin kuramcısı Stan Tatkin den aldı.
Son aldığı eğitim EMDR Derneğinden Yetişkin EMDR Terapisidir
Bu sertifikalı eğitimlerin yanı sıra  çok sayıda Türk ve yabancı eğitimciden Çift ve Cinsel Terapi eğitimleri de aldı.
5 yıl boyunca Anadolu yakası Aile Mahkemelerinde bilirkişi olarak görev yaptı ve farklı sosyoekonomik ve kültürel altyapıdan 500 den fazla aile ile görüşerek ülkemizdeki boşanma olgusu hakkında oldukça geniş bir deneyim edindi.

Çalışma alanı Çift ve Aile terapisinin kapsamı içinde yer alan evlilik öncesi danışmanlığı, ilişki sorunları, aile yaşam döngüsündeki kriz dönemleri, küçük ve ergen çocuklu aileler, eşler arası sadakatsizlik, boşanma arabuluculuğu, evlat edinmiş aile ve edinilmiş çocuğun uyum sorunları gibi konuları kapsar. Bireylerle çalışırken de sistemik bakış açısı ve bilişsel davranışçı terapi ilkelerini referans alır. Gerekli durumlarda EMDR tekniğini kullanır.
Yabancı danışanlarla İngilizce dilinde terapi yapmaktadır.

Terapi çalışmalarının yanı sıra İlişki Psikoterapileri Enstitüsünde eğitim ve süpervizyon  vermektedir. 

Bir grup meslektaşı ile birlikte Türkiyede Aile Terapisi eğitimi ve hizmetlerinin standardının oluşturulması konusunda çalışmalar yapmış ve bu amaçla ilgili olarak Çift Ve Aile Terapileri Derneğinin(ÇATED) kurucuları arasında yer almıştır.
TPD, AETD,KTD, IFTA, EFTA,EMDR dernekleri üye olduğu mesleki kuruluşlardır. Üyesi olduğu diğer kuruluşlar, katıldığı ve eğitim verdiği diğer mesleki toplantılar ve TV programları burada listelenmemiştir.

Evli ve bir çocuk annesidir.

Paylaş