Klinik psikolog ve aile terapisti olan Kurt Lütfi Leopold Heilbronn 1951 İstanbul doğumludur. 1956 okul dönemine Istanbulda başlayıp,1958 yılında Almanya’da devam etmiştir.  Heilbronn, ilk olarak Münster Üniversitesi’nde sosyal pedagoji okuduktan sonra, 1981 yılında lisans üstü eğitimini Göttingen ve Münster’de psikoloji alanında tamamlamıştır.

Psikoterapiler ve özellikle sistemik aile terapisi üzerine ihtisas yapan Heilbronn, bireysel ve kurumsal süpervizyon, coaching ve organizasyonal sistem analizi üzerine eğitim almış ve bu alanda çeşitli çalışmalara katılmıştır.

1996 başından itibaren Frankfurt’ta 18 ayrı dilin konuşulduğu ve 36 farklı ülkeden göçmenin başvurduğu uluslararası bir psikososyal danışma merkezinin (Internationales Familien Zentrum e.V) yöneticiliğini yapan Heilbronn transkültürel psikiyatri ve tamamlayıcı (komplementer, toplum temelli) psikiyatri çalışmalarında bulunmaktadır.

Türk-Alman Psikiyatri, Psikoterapi ve Psikososyal Sağlık derneği kurucu üyesi ve halen denetim kurulu üyesi olan Heilbronn 2005 başından itibaren İstanbul’da , aile terapisi, süpervizyon, sistemik organizasyon çalışmaları (performans arttırma, mesleki yeterlilik, insan kaynakları, vb.) ve aile terapisi süpervizyon çalışmaları yapmaktadır.

Frankfurt’ta yaşayan Heilbronn evli ve iki çocuk babasıdır.

Paylaş